Plánované akce třídy

Školní, třídní i družinové akce ve školním roce 2018/19

ČERVEN

12. 06. SPANÍ VE ŠKOLE S NOČNÍ NÁVŠTĚVOU ZOO

Sejdeme se stejně jako v loňském roce v 17:00hod. v přístavbě školy.

S sebou batoh, svačinu a láhev s pitím na noční prohlídku zoo. Dále večeře a malé pochutiny, karimatka, spacák, hygienické potřeby, pyžamo, ručník, věci na následující den. Opět prosím o volbu vhodných a trvanlivých potravin.

Na cestu do zoo i zpět užíváme služeb soukromého autobusového dopravce.

Druhý den ráno (13. 06.) bude opět možnost vyzvednout od dětí věci, které byly potřebné k přenocování a zároveň předat čerstvou snídani a svačinu na nový den, popř. lístky s odchody pro čtvrtek 13. 06. apod.

Pokud by se někdo nemohl nakonec účastnit, prosím o včasné předání takové informace, abychom mohli najít náhradníka, který vstupenku využije. (Může se jednat i o sourozence (žák školy)).

KVĚTEN

22. 05. - 24. 05. TŘÍDENNÍ VÝLET MORAVA               https://www.rs-sloup.cz

Konečná částka vybíraná na tento výlet bude 2.600Kč. Zahrnuje dopravu (vlak a soukromého dopravce z okolí Brna), ubytování a stravu i všechny vstupy.

Tyto tři složky se na ceně podílejí přibližně stejným dílem                           (ubytování  > doprava > vstupné).

Zálohu 1.600Kč budeme vybírat na třídních schůzkách, pokud by Vám bylo z důvodu vlastního rozpočtu milejší opačné rozdělení (1.000Kč záloha a 1.600Kč doplatek), můžeme se individuálně domluvit i na tomto rozložení.


Odjezd: 22. 05. 2019, sejdeme se ve škole v 07:40hod. - 7:55hod.

Zavazadlo - pouze příručního charakteru - může být na kolečkách - hygienické potřeby, ručník, pyžamo, náhradní spodní prádlo, ponožky, trička, kalhoty, boty do sprchy, s sebou také mikinu, bundu, pevné boty do terénu, kšiltovka nebo šátek, může být baterka nebo čelovka, důležité léky (s předepsanými instrukcemi o jejich podání) + batoh se svačinou a pitím, drobné osobní předměty, kapesné, cestovní hry, karty apod., může být i nějaká sladkost.

Pokud bychom tyto tři dny vydrželi bez elektroniky, byly bychom s paní vychovatelkou rády (nehrozí tak rozbití nebo ztráta), samozřejmě budeme ve spojení na našich soukromých telefonních číslech, kdykoliv během dne.

08:00 hod. Na Hlavní nádraží pojedeme pouze s batohem MHD, naše zavazadla nám doveze p. Kiš autem, vlak nám odjíždí v 09:20 hod., proto musíme být na nádraží před 9. hodinou.

Z vlakového nádraží Brno-Židenice již máme soukromého dopravce. Věřím, že tato varianta s využitím vlaků společnosti RegioJet pro nás bude i příjemnější než cesta autobusem z Prahy + takto ušetříme více než 600Kč na dopravě.

Postup na zpáteční cestě bude shodný, odvoz zavazadel z nádraží ke škole opět autem. Do Prahy bychom v pátek 24.05. měli dorazit před 15 hodinou. Bude možnost (po domluvě) vyzvednout děti i na nádraží.

Program: Lanový park Velká dohoda (středa), Sloupsko-šošůvské jeskyně, Punkevní jeskyně a Macocha, kabinová lanovka - Macocha (čtvrtek), program a show v Science centru Vida - Brno (pátek)

V případě potřeby využijte můj kontaktní email,

Děkuji Vám V. Kiš

DUBEN

11. 04. VELIKONOČNÍ DÍLNY, VÝROBKY S JARNÍ TÉMATIKOU

Ve čtvrtek 11. 04. od 16 do 18 hod. můžete s dětmi přijít a vytvořit různé výrobky a dekorace s jarní tématikou, vše zdarma.

2. PATRO PŘÍSTAVBY

BŘEZEN

21. 03. VELIKONOCE NA STATKU - TOULCŮV DVŮR - z naší třídy budeme odcházet po první vyučovací hodině, v tento den nebudou třeba žádné učebnice, stačí pouze penál (psací potřeby).

S sebou: (penál) batoh, svačinu, pití (neperlivé, v dobré-netekoucí láhvi), krabičku na výrobky a 5 vyfouknutých vajíček                     cena: 130Kč                 Návrat v rámci běžného vyučování do 11:45 hod.


31. 01. EXKURZE DO PODOLSKÉ VODÁRNY - sejdeme se v naší třídě v normální ranní čas 08:00 hod. (07:55 hod. se uzavírá hlavní vchod), poté si rozdáme pololetní vysvědčení a nachystáme k odchodu.

S sebou: batoh, desky na vysvědčení, svačinu, pití (neperlivé, v dobré-netekoucí láhvi), nějaký malý penál nebo jen pero (píšící), popř. náhradní pero. Návrat v rámci běžného vyučování do 11:45 hod.


Dětem, které se z důvodu nemoci neúčastnily celodenního výletu, avšak doplácely do plné ceny, budu tyto finance vracet v plné výši (tedy 550Kč). Tímto jsme také vyčerpali prostředky na vstupy, které některým  žákům zbyly po ŠvP. K případnému čerpání na školní a výtvarné pomůcky máme ještě třídní fond.

06. 12. Vánoční představení se školní družinou

kostel u Chodovské tvrze od 15:00hod.

10. 12. Návštěva pekárny Kabát - odchod po 1. vyuč. hodině, návrat 11:45 hod., s sebou pouze matematiku, svačinu pití

11. 12. Charitativní akce - veřejná sbírka ve prospěch malého Matyáška

Ve školní jídelně od 16 do 18 hodin.

Snaha zajistit finanční podporu rodině Mgr. Jana Hauberta

https://www.donovalskazs.cz/2018/11/verejna-sbirka/

13. 12. Vánoce na Toulcově dvoře s tvůrčí dílnou - cena 150Kč

17. 12. Vánoční dílna pro rodiče s dětmi

Přicházet i odcházet můžete průběžně od 15:30 hod. do 16:45 hod. dle Vašich časových možností.

18. 12. Celodenní výlet s obědem na Zámku Potštejn

https://www.zamekpotstejn.cz/cs/zimni-skolni-vylet

https://www.hotel-praha-potstejn.cz/

Sejdeme se ve třídě, 08:15 hod. odcházíme k autobusu, pro citlivé děti je Kinedryl nutností! Po příjezdu jdeme nejprve na oběd, poté na zámecký program. Návrat kolem 16:45 hod.. S sebou batoh, svačinu, pití, může být kapesné.

cena včetně obědu činí 550Kč/žák

21. 12. Třídní besídka pro žáky

Vánoční posezení u domácího cukroví, koledy a předání dárků.

Děti mají zvoleného spolužáka, kterému budou tajným Ježíškem.

Slavnostní otevření hřiště ZŠ Donovalská

Srdečně zveme všechny děti, rodiče i širokou veřejnost, přijďte s námi zahájit školní rok na novém hřišti!

14:00 - 17:00 soutěž dvojic (absolvujte ve dvojici dítě - rodič kdykoliv v průběhu akce všechny 4 disciplíny - výsledky obou se na jednotlivých stanovištích sčítají. Vyhrává každý

15:00 slavnostní přestřižení pásky

15:10 taneční vystoupení žáků 5. tříd

Až se setmí kino pod širým nebem (židličky, deky, spacáky...s sebou)