Škola v přírodě

Snad máte stejně příjemné vzpomínky jako my :-)

VYŘÍZENO

Stále čekám na fakturu dopravce, aby bylo možné udělat konečnou kalkulaci a proplacení všech položek hospodářkou školy. Nakonec jsme měli jinak sestavenou smlouvu s vychovateli na program a noční dozor, takže pro nás byla výhodnější. :-) Doufám, že nejpozději příští týden Vás budu moci informovat.


Lékařské posudky ze ŠvP budu dětem vracet v pondělí. Posudek je platný dva roky od dafa vystavení.


Heslo pro dnešní den: protiproud, táborák a dlouhá noc

Odpoledne jsme za slunečného počasí opět navštívili bazén a vyzkoušeli si "jízdu na protiproudu", kdo chtěl, mohl se zúčastnit přehlídky skoků do vody. Za chvíli nás již čeká založení slavnostního ohně, opékání buřtů a předoslava druhých narozenin, které se tento týden sešly. Na závěr proběhne noční hra, která celý náš pobyt zakončí.

Zítra budeme vyrážet v 10:30 hod., návrat ke škole bude mezi 11:30 a 12:00 hod. dle dopravní situace.

Pozdravy posílají Dalmatini ;-)


Dnes ráno jsme vstávali v obavách kvůli počasí...nakonec však bylo ideální a přívětivé. Bylo teplo, ale pod mrakem, netrápil nás tak nápor slunečních paprsků. I díky tomu jsme úspěšně pokořili Malý i Velký Blaník, ba dokonce i rozhlednu s 95 schody! Dnes se nám bude krásně spát a zítra opět přeplaveme bazén, rozloučíme se také s naším pobytem posezením u táboráku a oslavíme druhé narozeniny :-)

Zkrátka užíváme si a těšíme se na páteční shledání

Milí rodiče,

dnes jsme byli v bazénu, všechny děti zdatně překonaly jeho nástrahy a skákaly do vody jako o život :-D Kromě toho každý také napsal a dal k odeslání pohled či dopis domů, brzy se tedy zaplní Vaše schránky ;-)

Zítra nás čeká výšlap na Blaník/y (doufáme, že nakonec zdoláme oba vrcholy), držte nám palce.

Srdečně zdraví Dalmatini ze 3.D

14. 09. Učebnice

Množí se dotazy na učebnice, které v seznamu neuvádím.

Dětem stačí penál, budu mít pro děti nějaké nakopírované listy a jinak budeme znalosti opakovat v terénu a skupinových úkolech.

V pondělí 17.09. se sejdeme nejpozději v 8:30 hod. před hlavním vchodem do areálu školy (u pastelek). 

V 9:00 hod. odjíždíme.

Chybějící kopie zdravotních kartiček jsem si okopírovala z minulých let, které eviduji v třídních záznamech, tudíž není třeba doplňovat. Prázdné dokumenty o bezinfekčnosti budu mít k dispozici u autobusu, bude tedy možné doplnit. Pokud nebudete své dítě vyprovázet, prosím o tuto informaci emailem, v tom případě musí být dokumentace kompletní, bez všech dokumentů nebude odjezd dítěte možný. S některými rodiči jsem již mluvila po telefonu a jsme domluveni.

Děkuji Vám a přeji hezký víkend. Veronika Kiš


Zdá se, že nám nakonec vyjde i počasí :-) Nezapomeňte tedy na opalovací krémy, kšiltovky či kloboučky.

12. 09.      Koupání v bazénu

I přes horké a suché počasí letošního léta mají v areálu v provozu jeden z bazénů, který napájí z přírodního vrtu. Rádi bychom tedy uspořádali alespoň jednu výpravu. Pro zájemce tudíž platí plavky a plavecké pomůcky s sebou :-D

Doplatek za ŠvP budeme vybírat do pátku. Nezapomeňte také na nutné dokumenty.          Děkuji V. Kiš

11. 09.       Pohledy, odjezd a obědy

Vážení rodiče,

u autobusu budete mít možnost předat nám pohledy pro Vaše děti, také my Vám pošleme pozdrav, prosím Vás proto, abyste dali dětem s sebou nějaký pohled se známkou, pokusíme se také sehnat nějaký s obrázkem místa našeho pobytu.

V pondělí budeme odjíždět v 09:00 hod., budeme tedy mít dostatek času k předání všech zbývajících dokumentů, pohledů a informací o potřebách Vašeho dítěte, sejdeme-li se nejpozději v 08:30 hod.

Návrat proběhne v pátek kolem poledne, s tím vyvstává otázka pátečního obědu, dnes budu v jídelně nahlašovat náš pobyt mimo školu a odhlašovat obědy po-čt, případné odhlášení pátečního obědu nechám na Vás.

Děti mohou mít s sebou rovněž sportovní potřeby, jako jsou pálky na stolní tenis apod.

V případě jakýchkoliv dotazů a připomínek mě neváhejte kontaktovat, děkuji V. Kiš.

09.09.     Dnes jsme byly s paní vychovatelkou na obhlídce RS Blaník.

Přímo v našem zděném domku se nacházejí sprchy a umývárny pro děti. Jedny pro dívky a druhé pro chlapce. Chatka je jednopodlažní, takže budeme všichni v kontaktu. Nabízí nám celkem pět pokojů, ve kterých budou děti ubytované, jelikož pokoje disponují pěti až osmi lůžky, bude velice variabilní sestavení obsazení dle požadavků dětí.

Jedeme v počtu 12 chlapců a 11 dívek.

BYLY ROZDÁNY DOKUMENTY PRO ŠKOLU V PŘÍRODĚ!!!

viz. Aktuality

Na školu v přírodě s námi jede rovněž paní vychovatelka Lenka Tomášková, která je vystudovanou dětskou zdravotní sestrou a bude mít na starost veškeré léky a lékařskou dokumentaci. Dále budeme mít ještě dva externí vychovatele, kteří budou mít pro děti program na odpolední hodiny a budou fungovat jako noční dozor.

https://www.rekreace-deti.cz/information/blanik-skoly-v-prirode/

Termín: 17. 09. - 21. 09. 2018
Celková cena zahrnující ubytování, stravu, program pro děti, noční vychovatele i dopravu společností Pragotour činí 3.100Kč


Vybírám zálohu 1.000Kč/žák. Vzhledem k tomu, že jsem ubytování rezervovala již v červnu,
je záloha resortu splatná do 07. 09. 2018, celková záloha na ubytování je 15.000Kč, autobusový dopravce mi zatím smlouvu neposílal.

DOBRÁ ZPRÁVA :-)
Pojedeme v téměř plném počtu :-) SUPER

Výjezd máme schválený rovněž od ředitele školy a všichni se moc těší.
Ubytováni budeme všichni na jedné budově, měl by to být zděný domek č.3 :-)
Který disponuje 37 lůžky, tudíž bychom zde měli být sami.
Jelikož se nám v termínu sešly také dvoje narozeniny, rádi bychom, aby  byla součástí ŠvP rovněž jejich oslava. Věřím, že i takový zážitek ještě více posílí vazby, které nyní jako třída máme, dětem však tuto informaci nedávám, abychom zachovali překvapení.


Nenašla jsem informaci, zda je v areálu wifi, avšak v případě kvalitního signálu budou na této stránce pravidelně zveřejňovány informace z našich dní. V případě potřeby budeme s paní vychovatelkou dostupné na svých mobilních telefonech.