Aktuality

Závěrečné testy

čtvrtek 30. 05. matematika

Násobení/dělení (nejen násobilka), sčítání/odčítání a násobení pod sebou, zaokrouhlování, základy geometrie, slovní úlohy, dělení na části - polovina, třetina, čtvrtina...

pondělí 03. 06. angličtina

Především popis - he/she is, have/has got, předložky, čísla a barvy, like...

čtvrtek 06. 06. prvouka

jednoduché rozdělení živočichů do "říše, kmen, třída, řád" - vlastnosti živočichů, lidské smysly, funkce svalů, kostry, kůže, vlastnosti látek, měření - veličiny, koloběh vody, přírodnina/surovina/výrobek, v krátkosti opak. ČR - obec, kraje, sousední státy

pondělí 10. 06. český jazyk

vyjmenovaná slova a slova podobná s i/í, skloňování podstatných jmen a časování sloves, životnost, slovní druhy, malá/velká písmena, základní skladební dvojice

Dle rozpisu se budeme fotit v průběhu 6. vyučující hodiny. V případě zájmu (podle sil a také nakažlivosti) mohou na focení dorazit také žáci, kteří jsou z důvodu nemoci doma.

Fotografování tříd v úterý 28. 05.

třídní foto: A5 30Kč, A4 60Kč

skupinové foto: A6 25Kč (každá osoba na fotografii, si ji musí zakoupit)

V pondělí a v úterý budeme vybírat lístek se seznamem požadovaných fotografií. Děti již musí mít domluvené skupinky, o které mají zájem, abychom vytvořili souhrnný seznam na objednávku.

Morava

Milé děti, děkujeme za krásné dny, Váš elán a super přístup v průběhu celého pobytu i netradiční cesty na místo. Doufáme, že jste si náš výlet užily podobně jako my a snad se i něco nového dozvěděly.

S některými v sobotu na viděnou a všem příjemný a snad slunečný víkend.

Veronika Kiš a Lenka Tomášková

KVĚTEN

Vážení rodiče,

zítra se sejdeme ve škole v běžném čase. V 08:00 hod. půjdeme naložit zavazadla a budeme se připravovat na cestu na nádraží, batohy si ponecháme u sebe, aby se nám nerozlilo pití, nebo nepomačkala svačina.

Věci prosím do příručního zavazadla. S sebou doporučuji dvoje náhradní kalhoty (sportovní), můžete také kraťasy na pátek, čtvery trička (délka rukávů je na Vás, dle zvyku dětí), teplou mikinu (možné i dvě) a lehkou nepromokavou bundu (či jiný oděv vhodný do nepohody), ponožky a spodní prádlo (doporučuji raději 5ks), pyžamo, boty vhodné na turistiku i lezení v lan. centru, ručník, malou lahvičku šamponu, kartáček, pastu, dívkám také hřeben a gumičky. Doporučuji také žabky do sprchy a dle místa v zavazadle náhradní obuv, či cestovní fén, může být i repelent a kšiltovka.

Můžete přibalit i plavky a plavecké pomůcky, obávám se však, že nebude času ani energie k dalším výkonům.

Do batohu: dobře těsnící láhev s nesyceným nápojem, dvě velké svačiny nepodléhající rychlé skáze - klasické řízky vítány (čeká nás dlouhá cesta), něco sladkého, ať si držíme hladinu cukru (buchta, sušenka), kapesníky, karetní a jiné hry, knížku, turistické deníky, zápisníky, psací potřeby a v peněžence případné kapesné.

Na školní akci není dětem dovoleno užívat elektrické zásuvky, případné telefony tedy nebude možné takto dobíjet. Za případné poškození nebo ztrátu drahé elektroniky nemůžeme nést odpovědnost.

Dále bych Vás chtěla poprosit, abyste v úterý večer svým dětem umyli vlasy, neboť ve středu je mýt určitě nebudeme a ve čtvrtek jen v případě nutnosti.

Nezapomeňte prosím také na zbývající dokumenty:

1. Bezinfekčnost od rodiče

2. Lékařský posudek

3. Kopie kartičky ZP

4. Pokyny - chování s podpisy

5. Léky + text o užívání

Dále je třeba, stejně jako na ŠvP v září, připravit dětem případné léky. Léky musejí být nadepsané jménem + připojit doprovodný text o jejich užívání.

Nezapomeňte také na Kinedryl , pokud je třeba, v tom případě uveďte také informaci, zda je nutný i na cestu do vlaku, či jen na cestu autobusem. (2 cesty)

V případě potřeby nám napište.

Děkujeme Vám a těšíme se na nové zážitky,

Veronika Kiš a Lenka Tomášková

Morava - náhradní plavání

Náhradní plavání za středu 22.05. bude v úterý 21.05.,  odcházíme jako jiné dny v 07:40 hod. Sraz od 07:30hod.

Morava - dokumenty: posudek lékaře

Mezi dokumenty, které je třeba odevzdat, patří také posudek od lékaře (stejný jako na ŠvP) - jeho platnost je dva roky, tudíž jsem nové dokumenty k vyplnění nedávala, pokud bych jej zítra od některých dětí neměla (ztráta původního), budu dávat nové k případnému vyplnění.

Dokumenty - Morava

Žáci dnes dostali dva dokumenty, které je potřebné před výjezdem na Moravu odevzdat (shodné s těmi před odjezdem na ŠvP).

1. Zdravotní dotazník - pozor, datum prohlášení nesmí být starší 3 dnů

2. Pokyny pro účastníky

Dále je třeba:

3. Posudek o zdravotní způsobilosti                                                            (od lékaře - stejný jako v září - platnost dva roky)

4. Kopii kartičky zdravotní pojišťovny mám od všech, netřeba!


V tomto týdnu (do 17.05.) vybíráme doplatek 1.000Kč na třídenní výlet na Moravu.

Přijetí peněz budou mít žáci zapsané v ŽK.

Děkuji Vám, Veronika Kiš

Představení pro rodiče ke Dni matek

Úterý 14. 05. od 15 hod. kostel u Chodovské tvrze (viz. stránky ŠD)

Nový termín akce Pálení čarodějnic

Pondělí 06. 05. 2019 od 15 do 17 hodin na školním hřišti.

DUBEN

S  ohledem na počasí je dnešní akce,       Pálení čarodějnic, zrušena.

Nový termín bude zveřejněn na stránkách školy, posléze i na našich třídních stránkách.                                Děkujeme za pochopení

Na pondělí 29.04. kružítko


Informace k akci Pálení čarodějnic 

Viz. naše stránky v sekci družina. 

22.04. - 26.04. Pohádkový barevný týden

úterý - modrá

středa - zelená

čtvrtek - růžová a červená

pátek - žlutá

Ve stejném týdnu také sběr papíru

23.04. - 26.04. - svázaný papír můžete nosit do školy

Bližší informace u pana učitele Marcela Šverčiče (V.A)

Z důvodu ped. rady nebude dne 16.04. kroužek počítačů.

Děkuji Vám za informativní emaily, nemůžete-li se účastnit zítřejších třídních schůzek. (V případě potřeby můžeme domluvit schůzku individuální.) V těchto případech prosím také o krátké vyjádření k poznávacímu výletu na Moravu, zda Váš zájem o tuto akci trvá.

Děkuji V. Kiš


Velikonoční dílny s jarními výrobky

Ve čtvrtek 11. 04. od 16 do 18 hod. můžete s dětmi přijít a vytvořit různé výrobky a dekorace s jarní tématikou, vše zdarma.

2. patro přístavby


TŘÍDNÍ SCHŮZKY 16. 04.

V úterý 16. 04. od 17:00 hod. budou v naší třídě 3.D třídní schůzky

Budete-li mít zájem o třídenní výlet na Moravu, bude na třídních schůzkách vybírána záloha 1.600Kč (+ 1.000Kč v květnu).

Zatím se mi nedostalo dodatečné informace, že by zájem nebyl. Tudíž doufám, že se nám skutečně podaří tuto akci zrealizovat. :-)

Třídenní výlet - Morava

Konečná částka vybíraná na tento výlet bude 2.600Kč. Zahrnuje dopravu (vlak a soukromého dopravce z okolí Brna), ubytování a stravu i všechny vstupy.

Tyto tři složky se na ceně podílejí přibližně stejným dílem (ubytování>doprava>vstupné).

https://www.rs-sloup.cz

Odjezd: 22. 05. 2019, sejdeme se ve škole v 07:40hod. - 7:55hod.

Zavazadlo - pouze příručního charakteru - může být na kolečkách

08:00 hod.    Na Hlavní nádraží pojedeme MHD, naše zavazadla nám doveze p. Kiš autem, vlak nám odjíždí v 09:20 hod., před 9. hodinou musíme být na nádraží.

Z vlakového nádraží Brno-Židenice již máme soukromého dopravce. Věřím, že tato varianta s využitím vlaků společnosti RegioJet pro nás bude i příjemnější než cesta autobusem z Prahy + takto ušetříme více než 600Kč na dopravě.

Postup na zpáteční cestě bude shodný, odvoz zavazadel z nádraží ke škole opět autem. Do Prahy bychom v pátek 24.05. měli dorazit před 15 hodinou. Bude možnost (po domluvě) vyzvednout děti i na nádraží.

Program:  Lanový park Velká dohoda (středa), Sloupsko-šošůvské jeskyně, Punkevní jeskyně a Macocha, kabinová lanovka - Macocha (čtvrtek), program a show v Science centru Vida - Brno (pátek)

V případě potřeby využijte můj kontaktní email,

Děkuji Vám V. Kiš

Zde najdete všechny důležité aktuální informace. Tuto stránku je potřeba pravidelně sledovat!

Zoo Praha 12.06.

Zbývá pár poslední částek, abychom měli finance na vstupenky kompletní. Pokud by někdo ještě nyní zjistil, že je pro něj datum nevyhovující, prosím, hned mi napište zprávu na můj email. Vstupenky bych ráda objednala a zaplatila.

V případě náhlé nemoci žáka budeme hledat náhradníka, je možné využít i sourozence (žák školy)

Opět bychom se sešli ve škole (příchod přístavbou) kolem 17:00 hod., abychom se zabydleli a měli čas na povídání před akcí. Ze závažných důvodů je samozřejmě možná individuální domluva pozdějšího příchodu do cca 19:30hod, aby byla možná účast všech, kteří mají o společnou akci zájem.

Vzhledem k omezení počtu návštěvníku v prohlídkové skupině, se jedná o akci pouze naší třídy.

S největší pravděpodobností využijeme k realizaci akcí druhé termíny:

Morava: 22.05. - 24.05.

Zoo Praha: 12.06.

Jedná se o data, ve kterých je možnost zajistit jak vstupenky, tak ubytování i autobusovou dopravu. Většina dětí je v těchto dnech bez omezení dalších akcí, případně je lze skloubit.

Omlouvám se, pokud se Vám zdá jiný termín příhodnější, avšak opravdu se snažíme o maximální vstřícnost pro co největší počet dětí a poctivě jsme hledaly nejrůznější data, která by šla využít.

Děkujeme Veronika Kiš a Lenka Tomášková

02.04. INFORMATIVNÍ LÍSTEČKY - TERMÍNY AKCÍ

Jelikož některým žákům původní termíny kolidují s rodinnými akcemi, nabízíme ještě druhý termín, prosím o vyplnění informativního lístku, abychom mohly stanovit konečné termíny pro jednotlivé akce, s ohledem na většinové ohlasy rodinných víkendů nabízíme dny všední.

Prosím zapište u obou termínů, zda lze, či nikoliv, abychom měly co nejvíce informací. Budeme rády, podaří-li se najít takové dny, které dovolí všem, kteří mají zájem, se účastnit.

Pokud o akce nemáte vůbec zájem, zakroužkujte prosím tuto možnost.

Vyplnění možných termínů není závazkem k účasti, kdyby Vám nakonec nevyhovovaly cenové podmínky. V zájmu příhodné ceny, nyní vyřizuji možnosti autobusového dopravce brněnské společnosti, kterého využijeme k cestám po našich cílech, na cestu do Brna bychom využili vlakové spojení Praha hl.n. - Brno (Židenice), společnosti Regiojet. Předpokládám, že v případě kratšího pobytu nebudou mít děti velká a těžká zavazadla a mohli bychom tak využít pohodlí a rychlost cestování těmito vlaky.

Velice Vám děkujeme za Vaši spolupráci a vážíme si ochoty, se kterou reagujete na naše zprávy.

Veronika Kiš a Lenka Tomášková

ČTVRTEK 04.04.  Přednáška - DENTÁLNÍ HYGIENA

Ve čtvrtek, 3. vyuč. hodinu (Prv) - s sebou zubní kartáček k nácviku čistění zubů

01.04. INFORMATIVNÍ LÍSTEČKY - VSTUPENKY NA NOČNÍ PROHLÍDKU V ZOO

termín akce: středa 26. 06. 2019

Prosím o odevzdání vyplněného lístečku do konce týdne (nejlépe dříve), budete-li mít o akci zájem, prosím o připojení potřebné částky 230Kč. Podrobné informace s časy budou uveřejněny na stránkách do konce týdne, předpokládá se obdobná forma jako v loňském roce. Mate-li nějaké obavy spojené s kolizí časů konec kroužku/setkání ve škole, nebo naopak vyzvednutí následující den, nebojte se, budeme se snažit o maximální možnost domluvy, aby děti nebyly o akci ochuzeny.

Děkuji všem za jejich trpělivost s mnoha dotazy spojenými s plánováním akcí, stane se, že zjistíme, že je jedno řešení pro někoho nevyhovující, snažíme se tedy najít takové, abychom mohli na Moravu vyrazit pokud možno všichni, pokud víte, že nebudete mít o některou z akcí žádný zájem, prosím Vás o tuto informaci na můj email.

Děkuji Veronika Kiš


V pondělí 01. 04. dětem rozdám informativní lístečky o spaní ve škole spojeném s noční prohlídkou zoo, v průběhu týdne bychom vybrali finanční prostředky a vstupenky bych zaplatila (v případě náhle nemoci bychom hledali náhradníka, abychom mohli vrátit peníze, případně by vstupenku mohl využít sourozenec (pouze žák naší školy)).

Vybíraná částka 230Kč.

Rámcový program - Morava

Čekám na vyjádření k ubytování a také dopravce, tudíž ještě nemohu předložit cenovou kalkulaci a konkrétní termín, avšak program, o který bychom měly s paní vychovatelkou pro děti zájem, je již rámcově vytvořen.

pátek: Odjezd kolem 08:20hod., návštěva lanového centra Velká Dohoda (s občerstvením) a poté ubytování (Rekreační středisko Sloup), možnost využití sportovních hřišť

sobota: celodenní výlet - Sloupsko-šošůvské jeskyně, využití lanové dráhy k Punkevním jeskyním, návštěva Punkevních jeskyní s vodní plavbou a prohlídkou dna Macochy, opět lanová dráha a návrat k místu ubytování

neděle: odjezd z místa ubytování, vědecký park Vida v Brně s programem a obědem, návrat ke škole

Celková cena bude hodně závislá na ceně dopravy, minimální počet pro realizaci je 20 dětí.

Děkuji Vám, že mi již nyní poskytujete informace o datech, která by kolidovala s Vašimi rodinnými plány.

Noční prohlídka Zoo Praha - volný termín st 26.06.

Za cenu s průvodcem 230Kč/žák je to jediný možný termín a bylo by nutné jej již nyní objednat a také zaplatit (v případě náhle nemoci bychom hledali náhradníka, abychom mohli vrátit peníze, případně by vstupenku mohl využít sourozenec (pouze žák naší školy)). 

Prosím o informaci, zda mohu s účastí Vašeho dítěte počítat. Následně bychom v příštím týdnu vybrali peníze na vstupné (dále se bude v červnu zvlášť hradit soukromý autobus). Abych mohla udělat objednávku, při které je nutná hned i platba. 

Online termíny bohužel nelze rezervovat, pokud by došlo ke koupi vstupenek veřejností, máme ještě možnost soukromé prohlídky v libovolném termínu, která je však dražší a sice 350Kč/žák. 

Cena s dopravou do zoo a zpět je cca +300Kč. 

Děkuji Vám a přeji příjemný víkend V. Kiš 

Březen

28.03. Návrhy akcí

S rozvíjejícím se jarem a blížícím se létem přichází nejlepší čas na plánování akcí.

Prosím Vás touto cestou o první spolupráci týkající se tohoto tématu.

Jedná se plánované přespání ve škole, které bychom letos s paní vychovatelkou rády spojily s noční prohlídkou Zoo Praha, která by začínala ve 21 hod., doba prohlídky je asi 90min.

Opět bychom zvolily dopravu soukromým dopravcem Pragotour, s.r.o.

Ve škole bychom se sešli odpoledne, abychom se ubytovali, najedli a popovídali si o tom, co nás čeká.

Aktuálně čekám na informaci volného termínu, jedná se o st, pá nebo so.

Předběžná kalkulace mi vychází na 550Kč/os.

Prosím Vás o krátkou zprávu, zda byste o tuto akci pro své děti ne/měli zájem.

na email: hlasuj.3d@seznam.cz
 

V plánu je také prodloužený víkend na Moravě (krasové oblasti), tam jsem však ještě na začátku plánování, jelikož bychom museli mít k dispozici autobus a řidiče + ubytování, strava a případné vstupné a vzhledem k počtu žáků si ještě nejsem jistá cenovými možnosti, i přesto mi můžete napsat krátké vyjádření i k této akci.

Děkujeme Vám za Váš zájem a spolupráci

Veronika Kiš a Lenka Tomášková

19.03. Výskyt vší

Vážení rodiče,

z důvodu dalšího výskytu vší v naší třídě, Vás prosím o domácí kontrolu, dívek i chlapců, a případné preventivní umytí vlasů speciálním šampónem.                           Děkuji Vám.

Veronika Kiš

V ponědlí 18.03. Náhradní hodina plavání!! (viz. níže)

Únor

28.02. Náhradní hodiny plavání

Dne 04.03. a 18.03. budou náhrádní hodiny plavání (od 08:50 hod. do 09:40hod.), příchod do školy tedy v běžném režimu 07:40-07:55hod. S sebou všechny věci jako v případě pravidelné plavecké výuky.

Všechny středeční hodiny plavání jsou zachovány dle rozvrhu, tedy pravidelně každou středu, včetně 06.03. a 20.03.!!

26.02. Uvolňování žáka v průběhu vyučování

Vážení rodiče,

bude-li třeba Vaše dítě uvolnit z výuky a žák bude opouštět budovu školy před skončením vyučování dle platného rozvrhu, je nezbytné, aby školu opouštěl výhradně v doprovodu zákonného zástupce, žáka bez doprovodu není možné propustit, a to ani v případě písemného uvolnění s uvedením způsobu odchodu sám/a.

Děkuji Vám za pochopení tohoto bezpečnostního opatření, Veronika Kiš.


PRVNÍ HODINA PLAVÁNÍ - STŘEDA 06. 02. (dále i každou další středu!)

- sraz v 7:30 hod. - hlavní vchod školy (děti budou vpuštěny do budovy ke skříňkám, kde si nechají školní tašky), v 7:40 hod. společně odcházíme

(Pokud by někdo po nemoci nešel na plavání, přichází do školy klasicky 7:40-7:55hod., první hodinu (a část druhé) bude ve třídě 3.A)

- s sebou vhodné plavky, ručník, tekuté mýdlo, plaveckou čepici, gumičku, boty do sprchy (vše v oddělené tašce, kvůli vlhkosti), dívkám doporučuji cestovní fén na vlasy a hřeben (v zimním období také teplou čepici, jelikož vlasy mohou zůstat vlhké)

- hodina TV bude přesunuta ze 4. hodiny na 1. hodinu!

ST - Plavání, Čj, Aj, M, Čj

Výuka plavání je povinná, je součástí hodnocení v TV (min. 75% docházka), jinak je nezbytnou nutností uvolnění lékařem.

25. 01. Návrh k hodinám matematiky - pro zájemce je zde možnost vytvořit zakládací desky na úlohy, nad kterými se mají žáci zamyslet doma za DÚ, a kterým se věnujeme v následujícím dni. Tyto příklady by pro ně pak mohly být vodící v případě podobných úloh v dalších hodinách, tyto materiály by děti mohly využívat dle svého uvážení a vlastních potřeb a učit se tak s nimi efektivně pracovat jako s návodnou úlohou. Děti také mohou lépe pochopit význam vypracování DÚ, jako přípravu na další hodiny pro sebe, nikoliv jako splnění požadavků učitele. Desky rozhodně nejsou povinné a nebudu je nijak vyžadovat, či kontrolovat. Emaily s dalšími nápady, připomínkami či námitkami jsou vítané.

Děkuji Vám, V. Kiš


24. 01. Dovolte mi dvě krátké zprávy, dobrou a horší. Dobrá zpráva je, že si jsou děti v naší třídě blízké a máme dobrý kolektiv. :-) Z toho plyne ta horší zpráva, že máme ve třídě další výskyty vší, prosím Vás o kontrolu a obezřetnost. Případně doporučuji preventivní použití speciálního šampónu. 

Děkuji Vám a přeji příjemný nadcházející víkend, Veronika Kiš. 
V naší třídě zítra třídní schůzky nebudou, bohužel mám v tomto a příštím týdnu zkoušky na univerzitě. Známky ještě uzavřené nemáme, s dětmi je uzavřeme v následujících dnech, dle pololetních testů a individuálních přezkoušení. V případě potřeby mě prosím kontaktujte s individuální schůzkou. Budu ráda, podaří-li se nám sejít se například koncem ledna/začátkem února, abychom dohodli možnosti akcí ve druhém pololetí.

Děkuji Vám za Vaši spolupráci, Veronika Kiš

PRVNÍ HODINA PLAVÁNÍ - STŘEDA 06. 02. - hodina TV bude přesunuta ze 4. hodiny na 1. hodinu

Výuka plavání je povinná, je součástí hodnocení v TV, min. 75% docházka, jinak nutnost uvolnění lékařem.

V úterý 15. 01. pololetní test z českého jazyka - krátký diktát, vyjmenovaná slova po B a L, synonyma, podstatná jména, slovesa, tvary slov vs. slova příbuzná, kořen slova

Ve čtvrtek 17. 01. pololetní test z prvouky - ČR, sousední státy, světové strany, rodina, živé a neživé přírodniny, suroviny a výrobky, skupenství látek, rozdělení vody

UZAVŘENÍ ZNÁMEK DO 22. 01. - V PŘÍPADĚ POTŘEBY MĚ PROSÍM KONTAKTUJTE EMAILEM

V úterý 08. 01. od 9:55 do 11:45 (3. a 4. vyuč. hodina) - Proxima Sociale - sociometrický průzkum - dle informací z třídy 3.B, by se mělo jednat o zaměření na kyberšikanu a bezpečný pohyb dětí na internetu. Prvouka proběhne v následujících hodinách - 5. a 6. vyuč. hodina.

Ve středu 09. 01. pololetní test z matematiky - především násobení a dělení, indické násobení, sčítání odčítání pod sebou, násobení a dělení má přednost před + a -, slovní úloha, dělení na části, obvod a obsah + jedno z: autobus, pavučina nebo hadi.

06. 01.

Vážení rodiče, jelikož se mi již vícekrát objevila informace o přítomnosti vší u dětí naší třídy, posílám tuto zprávu dál a prosím Vás o domácí kontrolu a obezřetnost. :-)                              

Děkuji Vám za spolupráci, Veronika Kiš.

!!! 2019 !!!KRÁSNÉ A POHODOVÉ VÁNOCE 

Moc děkuji všem dětem a rodičům za milá vánoční přání a dárečky. Přeji Vám příjemné prožití vánočních svátků, především zdraví, klid a pohodu v kruhu rodinném.               Veronika Kiš 

18. 12. informace školní jídelny - leden

Vážení rodiče, věnujte prosím pozornost informaci o nepřítomnosti hospodářky školní jídelny v měsíci lednu...

https://www.donovalskazs.cz/skolni-jidelna-jidelnicek/

21. 12. Organizace

Tento den se samozřejmě neučíme. Program ve třídě (dárky, cukroví a koledy) 8:00 - 10:00 hod., následuje přesun do tělocvičny - vánoční zpívání koled 10:15 - 10:45 hod.

Děti mají zvoleného spolužáka, kterému budou tajným Ježíškem, pokud u někoho panuje nejistota, máme seznam ve třídě.

11:00 hod. - Jsou děti předávány do družiny, popřípadě odchází po obědě (či bez obědu).

Výdej obědů 11:00 - 13:00 hod.

18. 12. Celodenní výlet na Potštejn

S sebou batoh, cca 3x svačinu, pití (neperlivé, v kvalitní láhvi), může být kapesné, Kinedryl, v průběhu jízdy mohou děti poslouchat písničky, hrát cestovní hry, případně číst knihu (pouze pokud se jim nedělá špatně v autě).

Sejdeme se klasicky, ve třídě, zajdeme si na záchod, zkontrolujeme výbavu a vyrážíme. Autobusem budeme odjíždět v 08:20 hod., cestou uděláme přestávku na svačinu, po příjezdu následuje oběd (11:00 hod.), po obědě následuje program na zámku, po svačině odjíždíme zpět, cestou bude opět přestávka.

Návrat dle dopravní situace, avšak předpokládáme čas 16:15 - 16:45 hod. (Budeme informovat pomocí SMS).

17. 12. Výsledek veřejné sbírky

Ještě jednou děkujeme rodičům, kteří umožnili vystoupení dětí ve dvou časech a zúčastnili se s rodinou a přáteli této akce.

https://www.donovalskazs.cz/2018/12/verejna-sbirka-2/

12. 12. informativní lístky pro rodiče

Dnes jsem dětem rozdala lístek s přehledem akcí, které nás čekají v prosinci, prosím Vás o doplacení zbývající částky na celodenní výlet do pondělí 17. 12., někdy jsem část hradila z fondu, proto se částka k doplacení liší (celková cena 550 Kč- vstup, doprava, oběd v restauraci).

Druhý lístek se týká průzkumu vztahů a celkového klimatu ve třídách, jedná se o informovaný souhlas zákonného zástupce, který umožní účast Vašeho dítěte v tomto sociologickém šetření.

Poděkování - benefiční akce

Rády bychom Vám velmi poděkovali za Váš zájem a velkou pomoc, kterou jste přispěli k úspěšnému konání dnešní benefiční akce, a také že jste umožnili dnešní představení realizovat hned ve dvou časech. 

Děkujeme nejen dětem, za jejich úžasné vystoupení a pilnou práci, ale stejnou měrou i rodičům, prarodičům, sourozencům a dalším blízkým, jejichž pomoci si nesmírně vážíme.

Veronika Kiš a Lenka Tomášková

Velké poděkování všem mladým a talentovaným hercům, kteří se podíleli na dnešním divadelním představení! 

JSTE ÚŽASNÍ, SKVĚLÍ A PERFEKTNÍ!!

Lenka Tomášková a Veronika Kiš


Třídní schůzky

 • Prospěch a chování - nutné s dětmi opakovat v Aj (včetně gramatiky slovíček), Hv (noty a notová osnova), prvouka (znalost faktů z učebnice, stále však platí, že velký podíl na známce má aktivita v hodinách, samostatné práce a obecný přehled spolu se zájmem o předmět), matematika (procvičování malé násobilky a sčítání/odčítání), český jazyk (slovní zásoba a významy slov, vyjmenovaná slova)

Obecně jsou žáci bez větších problémů (prospěchově i chováním), v případě potřeby mě, prosím, kontaktujte.

 • Čtenářský deník začneme společnou knihou - Staré pověsti české  - návaznost - vlastivěda
 • Plavání - (začínáme ve II. pololetí) neúčast možná pouze s lekařským potvrzením, případné kožní problémy je vhodné řešit již nyní s předstihem
 • Přehled akcí - viz. sekce akce
 • Informace ŠD - viz. sekce ŠD
 • V prosinci budou mít děti zajištěnu Mikulášskou nadílku - využití fondu
 • Charitativní akce na pomoc rodině Mgr. Jana Hauberta v tíživé životní situaci, způsobené náhlou zdravotní komplikací- rodičovská kavárna, antikvariát knížek, možnost dobrovolného finančního příspěvku, odměnou mj. také výrobky žáků

K tomuto účelu byl zřízen účet pro malého Matyáška, na který budou připsány všechny vybrané finanční prostředky.

akce se koná 11. 12. od 16:00 hod. ve školní jídelně a přilehlých chodbách

https://www.donovalskazs.cz/2018/11/verejna-sbirka/

 • Uspořádání lavic ve třídě - lavice nemáme ve třídě klasickým způsobem s ohledem na časté skupinové práce, a také z důvodu zděného výklenku při pravé straně, který v ostatních třídách není, my však kvůli němu máme tabuli posunutou více doleva. V případě potřeby je možné žáka přesadit, zatím se mi však od dětí nedostalo žádných námitek a práce ve třídě nám probíhají dobře.


V případě potřeby mě neváhejte kontaktovat, vždy je možnost domluvy na osobní, individuální schůzce. Děkuji všem rodičům za spolupráci, které se mi dostává v průběhu celého školního roku, z obecných zkušeností vím, že to není samozřejmé.

Veronika Kiš

V úterý 13. 11. od 17:00hod. budou v naší třídě 3.D třídní schůzky

V pondělí 12. 11. si napíšeme test z matematiky

Od 20. 11. knížku Staré pověsti české - Jana Eislerová: touto knihou poté začneme vedení čtenářského deníku

V úterý 06. 11. si napíšeme test z Čj - druhy vět, spodoba znělosti d/t, f/v, b/p, h/ch atd., hlásková a slabičná stavba slov, pravopisně měkké a tvrdé souhlásky, u/ú/ů, řazení dle abecedy, kořen slova a slova příbuzná.

Ve středu 31. 10. si děti mohou vzít na oslovu Hallowenu kostýmy. 

Ve čtvrtek 01. 11. si napíšeme test z prvouky - všechna probraná témata - jednu kapitolu jsme zatím vynechávali, budeme ji probírat od dalšího týdne, ta v testu nebude

23. 10. Na páteční hodinu VV podzimní listy, ne příliš velké, cca 10kusů. Využijeme je na dotvoření obličeje - vlasy.

12. 10. Informaci o provedení připsání zbývajících peněz ze ŠvP do prostředků žáka a fondu na VV a školní potřeby mají děti zapsané v notýsku.

11. 10.      Změna platby jídelny způsobem inkaso

Vážení rodiče,

Česká spořitelna zrušila sběrné účty, přes které se inkasovalo stravné. Od listopadu, se bude inkasovat přes Fio banku. Nutná změna účtu.

Děti, které měly platbu inkasem dostaly informativní lístky, jak změnu platby provést.

V případě dotazů kontaktujte vedoucí školní jídelny.                                                         Děkuji V. Kiš


Dne 10. 10. od 14:00 hod. bude ve sborovně schůzka třídního parlamentu. (pouze zástupci třídy)

08. 10.  Všechny faktury ŠvP doručeny a proplaceny

Jelikož jsme před odjezdem lehce měnili dohodu s agenturou zajišťující instruktory a noční dozor, byly pro nás výsledné podmínky nakonec  výhodnější :-)  Rovněž jsme získali malý autobus vyhovující našemu mini počtu a jednání RS Blaník bylo rovněž skvělé. Díky všem těmto faktorům se souhrnná cena snížila na 2.410 Kč za žáka:-) Částku jsem zaokrouhlila na 2.500 Kč, tyto prostředky pokrývají náklady na nákup pohledů, známek, vstupů do bazénu a na rozhlednu a také zmrzlinu. Malý zbytek celkem 392 Kč (tedy asi 18 Kč/žák) jsem připsala do prostředků fondu.

Přeplatek z platby ŠvP činí 600Kč/žáka.

S ohledem na organizaci a platby spojené se školou v přírodě jsem na začátku školního roku neřešila příspěvek do třídního fondu pro tento školní rok, na nákup výtvarných potřeb, obalů na kartičky na Aj, které budeme využívat, či nákup sešitů. V současné době mají také 3.ročníky objednané ještě doplňující sešity na geometrii a početníky na procvičování, které budou v nejbližších dnech.

Na tyto a podobné nákupy bych do třídního fondu vybírala částku 300Kč/žák.

Prosím proto o zpětnou vazbu na email: hlasuj.3d@email.cz 

Do předmětu uveďte: jméno žáka - přeplatek ŠvP

Napište krátké vyjádření, zda souhlasíte s připsáním částky 300Kč/žák do třídního fondu na nákup školních potřeb a také jak chcete naložit se zbývajícími prostředky (300Kč).

a) Prosím o vrácení zbývajících 300Kč.

b) Prosím o připsání zbývajících 300Kč ke jménu mého dítěte a průběžné využití k platbám za vstupy. 

V případě potřeby mě kontaktujte. Děkuji V. Kiš


Na páteční Vv/Pv - donést časopis, nebo noviny, kde budou obrázky zvířat a krajiny, aby bylo možné vytvořit koláž.


POZOR VOLBY!!

PÁTEK 05. 10. 2018

VZHLEDEM K VYUŽITÍ BUDOVY ŠKOLY K VOLBÁM BUDE V TENTO DEN ZKRÁCENO VYUČOVÁNÍ DO 11:45 HOD!

OBĚDY SE VYDÁVAJÍ DO 13:30 HOD.

Časy vyzvedávání ze družiny (13:30-14:00 a 15:00-17:30hod.) i provoz družiny bude beze změny. Ohledně pátečních kroužků se obracejte na jejich učitele a lektory.

Dnes jsem dětem vracela lékařské posudky ze ŠvP. Posudek je platný dva roky od dafa vystavení.


7.9. BUDEME MÍT 5 VYUČOVACÍCH HODIN (končíme 12:40hod.)

- učebnice a PS matematiky a ČJ

- sejdeme se v naší kmenové třídě - 3.D !!!

Od 5.9. jsou již obědy běžně přihlášené všem.

Vyzvedávání po vyučování či obědě - stále hlavním vchodem - nutný uvolňovací lístek ze ŠD

Ze družiny pomocí čipového systému 13:30hod. - 14:00hod.

04.09. UČEBNICE, DOKUMENTY, SKŘÍŇKY

Dnes jsem dětem rozdala učebnice a PS - prosím, zkontrolovat a obalit

Děti také dostaly notýsky s údaji k vyplnění - prosím, vyplnit

Některé děti dnes měly problém se zámečkem u skříňky, jelikož byl moc malý a neblokoval otevření skříňky - prosím o výměnu

Většina dětí mi dnes předala náhradní klíčky od zámečku skříňky, kdo je má ještě u sebe - prosím, označte jmenovkou

Děti dnes také dostaly lístečky na mlíčka - prosím, postupujte dle instrukcí na lístečku :-)

A poslední prosba, dnes jsem dala dětem papír - třídní karta žáka, moc Vás prosím o její vyplnění, u mnohých z Vás ke změnám zřejmě nedošlo, avšak byla bych ráda, abychom měli informace o dětech na jednotném dokumentu, který teď bohužel nemáme a v případě potřeby je třeba jednotlivé dokumenty porovnávat, popř. dohledávat lístek o změně.

Velice Vám děkuji, Veronika Kiš

01.09.  Jelikož se mi množí dotazy také na školní jídelnu, tak něco málo zprostředkuji i zde.                  https://www.donovalskazs.cz/skolni-jidelna-jidelnicek/  Připomínám, že platba jídelny je nutná předem, tedy již nyní za měsíc září a běžný režim jídelny začíná až ve středu 05.09.

Oběd na 3. a 4. září mohu ještě doobjednat v pondělí ráno, stačí, když mi žák nahlásí, že má o oběd zájem.

Režim "vyučování" v pondělí a úterý je vypsán níže.

Vyzvedávání ze ŠD viz. sekce školní družina

4.9. PŘÍCHOD DO ŠKOLY HLAVNÍM VCHODEM 

- DĚTI SI JIŽ MOHOU DONÉST ZÁMEČEK NA SKŘÍŇKU

Dne 4.9. se ještě sejdeme v interaktivní učebně - přízemí pavilonu D 

- v prostorách šaten (u hlavního vchodu) půjdeme doprava směrem k jídelně

- třída se nachází přímo naproti schodišti

(Naše nová třída se nachází v přízemí pavilonu C - bývalé 1.odd. ŠD)

V pondělí dětem předám informativní lístečky k platbě ŠD, a také pozvánku k otevření rekonstruovaného sportovního hřiště - viz. níže. 

Organizace 1. týdne

ÚT 4.9. : 8:00 - 11:00 - následně si děti přebírá vychovatelka ŠD

Obědy 11:00-12:30hod.

Od 5.9. budeme pokračovat dle rozvrhu, v běžném časovém režimu.

Nepůjde-li Vaše dítě některý den do družiny, prosím nezapomeňte na uvolňovací lísteček.

Po "vyučování" budou děti odcházet hlavním vchodem.

V úterý již bude možné uvolnění "po vyučování-obědě" rovněž hlavním vchodem.

Pro vyzvednutí ze družiny použijte čipový systém v přístavbě školy.

Bližší informace naleznete v nové sekci ŠD - vpravo na horní liště.

Výdej obědů 3.9. a 4.9.              11:00 - 12:30 hodin

Od 5.9. výdej obědů v normálním režimu.

V prvním školním týdnu bude prioritní domluvit možnosti školy v přírodě. 

Slavnostní otevření hřiště ZŠ Donovalská 

Srdečně zveme všechny děti, rodiče i širokou veřejnost, přijďte s námi zahájit školní rok na novém hřišti! 

14:00 - 17:00 soutěž dvojic (absolvujte ve dvojici dítě - rodič kdykoliv v průběhu akce všechny 4 disciplíny - výsledky obou se na jednotlivých stanovištích sčítají. Vyhrává každý

15:00 slavnostní přestřižení pásky

15:10 taneční vystoupení žáků 5. tříd

Až se setmí kino pod širým nebem (židličky, deky, spacáky...s sebou)

TV:

 • cvičební úbor (kraťasy nebo legíny, tričko, sportovní obuv - 1x s bílou podrážkou do tělocvičny a 1x pevné boty na venkovní cvičení)

Vybavení penálu:

 • dobře píšící pero
 • tužky - 2-3 ks č. 2, po 1 ks č. 1 a č. 3
 • kvalitní ořezávátko se zásobníkem
 • guma
 • sadu kvalitních pastelek
 • 2 černé fixy
 • mohou být i barevné fixy (stačí 4)
 • krátké pravítko (na podtrhávání)
 • tyčinkové lepidlo

Dále:

 • úkolníček
 • obaly na učebnice a pracovní sešity
 • posléze desky na kartičky s angličtinou - stačí, až budou děti mít první kartičky v obalu (obaly budu objednávat hromadně) Obal závěsný A4 9 okének | PAVLIK CZ
 • balík papírových kapesníků
 • balíček-role papírových utěrek

Vážení rodiče, není třeba nakupovat výbavu na VV.

Děkuji Vám, V. Kiš

Nákup výtvarných a školních potřeb bych ráda zajistila hromadně.

Pro představu (používáme například i ve dvojicích nebo čtveřicích v lavici):

Barevné papíry - 1 barva po 100ks - cca 60Kč → 360Kč

Temperová barva 500ml - 1 barva - cca 70Kč → 420Kč

Samotvrdnoucí hmota místo barevných plastelín - 1kg cca 80Kč → 480Kč

Suché pastely 24barev cca 100Kč → 600Kč

Voskovky 60Kč → 600Kč

+hadříky, igelity na lavici do dvojic cca 3OOKč

+ čtvrtky, štětce - ploché a malé kulaté → 600Kč

+k zapůjčení pastelky, ořezávátka, náhradní pera,

tužky, pravítka, černé fixy, izolepa → 500Kč

+nákup vaty, špejlí, stuh, fliter a dalších pomůcek dle potřeby

Dále: Obaly na kartičky, které budeme užívat místo klasického slovníčku v Aj - nutné zajistit desky

 • 3.50Kč/ks (9 karet na A4) - cca 35Kč/žák → 800Kč (možná bude nutné časem dokoupit)

→→→ cca 250Kč/žák